Reklamy

PRODUKCJA FILMOWA

UNESCO - DRUGI LIST OTWARTY

UNESCO - PIERWSZY LIST OTWARTY

POŻEGNANIE PIANISSIMY - piano znaczy cicho…

2015 - AL KHALEDIAH EUROPEAN ARABIAN HORSE FESTIVAL

XXXVII POLSKI NARODOWY POKAZ KONI ARABSKICH CZYSTEJ KRWI

EMOCJONUJĄCY WARSZAWSKI FESTIWAL KONI ARABSKICH 2015

Z WIELKIM SMUTKIEM ŻEGNAMY PANIĄ IZABELLĘ PAWELEC - ZAWADZKĄ

2014 - Al Khalediah European Arabian Horse Festival

2014 - Dzień Zjednoczonych Emiratów Arabskich

2014 - KRÓLEWSKI DAR Z BAHRAJNU

2013 - Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan Cup - Dzień UAE

2013 - Wielka Warszawska i Wyścig Katarski

GALERIA FOTOGRAFII - MARTA BARANOWSKA

TŁUMACZENIA

PARTNERZY

PARTNERZY TECHNICZNI

Prezes zarządu


więcej...

FOTOGRAFOWIE

Rekomendowani fotografowie
więcej...

WSPIERAJ PIKJ

Jeśli chcesz wspierać nasz Instytut
więcej...

GALERIA RYSUNKU

Rysunki satyryczne Joanny Jasińskiej-Koronkiewicz
więcej...

FACEBOOK - "ZALAJKUJ" NAS!

Kliknij poniżej "Lubię To!" by móc na swoim facebooku śledzić działania PIKJ!
Budujemy Stajnię - przewodnik Muratora

Wybierz odpowiedni projekt dla siebie.

Murator SC11

więcej...

ARTYKUŁY

NOWI MISTRZOWIE WYŁONIENI! SPORTOWE RAJDY KONNE W DOLINIE GAWORA

2018-09-04

Już po raz czwarty w pierwszy weekend września (01.09 - 02.09) zawodnicy i miłośnicy sportowych rajdów konnych spotykali się w Dolinie Gawora w Malichowie k. Dobrodzienia podczas rozgrywanych tu Mistrzostw Polski Seniorów, Mistrzostw Polski Juniorów i Młodych Jeźdźców, Zawodów Międzynarodowych i Zawodów Towarzyskich w tej dyscyplinie. Łącznie wystartowało 56 jeździeckich par, w tym zawodnicy reprezentujących Polskę, Czechy, Litwę, a nawet Finlandię. Najwięcej par bo aż 14 wystartowało w kategorii CEI 2* 120 km. Właśnie ta kategoria wzbudziła najwięcej emocji, ponieważ miejsce na podium jest zwieńczeniem kilkuletniej nie raz pracy. Na pierwszej i drugiej pętli zacięta walka rozegrała się między zawodniczką z Finlandii Tanją Turunen dosiadającą konia Kuvaharjun Valedro i Ryszardem Zielińskim  na koniu Odwet (FS Bengali – Osaka). 
więcej...

 

III OGÓLNOPOLSKI CZEMPIONAT KONI ARABSKICH W RADOMIU

2018-07-05

Dużym sukcesem michałowskiej klaczy zakończył się III Ogólnopolski Czempionat Koni Arabskich, który odbył się w weekend 30.06 – 01.07 na terenie lotniska sportowego Piastów k/Radomia. Mowa tu o siwej Wildonie, córce multiczempiona ogiera Shanghai EA i klaczy Wilda po Gazal Al Shaqab. Wildona ku nieskrywanej radości swojego prezentera Piotra Dwojaka oraz publiczności jednogłośnie zdobyła tytuł Best in Show, czyli Najlepszego Konia Pokazu! W tym roku pokaz afiliowany był przez ECAHO jako pokaz narodowy kategorii C. 
więcej...

 

CZEMPIONAT KRAJÓW MORZA ŚRÓDZIEMNEGO I BLISKIEGO WSCHODU MENTON 2018

2018-06-29

Tegoroczny Czempionat Krajów Morza Śródziemnego i Bliskiego Wschodu w Menton (23 – 24.06) nie był łaskawy dla koni reprezentujących polską hodowlę. Wielkie nadzieje pokładane w michałowskie konie:  Pustynię Kahila (Kahil Al Shaqab – Pustynna Malwa/Ekstern) i Equatora (QR Marc – Ekliptyka/Ekstern) nie wystarczyły. I chociaż w swoich klasach wypadły całkiem nieźle – zajęły drugie miejsca, to i tak w finale nie zdobyły żadnego medalu. Drugie miejsce w klasie klaczy 4- 6 letnich michałowska wychowanka wywalczyła notą wynoszącą 92,63 pkt. Wydawało się, że miejsce na podium ma zagwarantowane jednak pocieszyć się musieliśmy „tylko” tytułem najlepszego konia europejskiego – Best European Horse.  Natomiast w klasie ogierów 8 letnich i starszych Equator uzyskał 92,75 pkt, w tym aż 5 x 20 za ruch! Ostatecznie opuścił Menton z nagrodą za najlepszy ruch - Trophy Pegasus Best Movement.
więcej...

 

III OGÓLNOPOLSKI CZEMPIONAT KONI ARABSKICH W RADOMIU Z AUKCJĄ "PRESTIGIOUS SUMMER SALE"

2018-06-20

więcej...

 

ZAGŁOSUJ!

2018-06-18

Do you agree that Arabian Horse breeding and tradition should be recognized as a part of the World Heritage under the UNESCO regulations?

 

VOTE! Do you agree that Arabian Horse breeding and tradition should be recognized as a part of the World Heritage under...

Posted by Arabian Horse Culture International Institute on Monday, June 18, 2018
 

XXVIII MŁODZIEŻOWY POKAZ KONI ARABSKICH W BIAŁCE

2018-06-06

Prawdziwą gwiazdą i największą niespodzianką tegorocznego Wiosennego Młodzieżowego Pokazu Koni Czystej Krwi Arabskiej w Białce był wychowanek tej stadniny, roczny ogierek Parillus (Ascot DD – Parilla/ Enzo). Parillus postanowił wywalczyć dla gospodarzy tytuł Najlepszego Konia Pokazu! Zaskoczenie było tym większe, że ogierek wszedł do finału z trzeciego miejsca w klasie. W dniach 2 – 3 czerwca na białeckim ringu obserwowaliśmy zmagania 105 koni czystej krwi arabskiej. Całkiem nieźle poradziły sobie konie pochodzące ze stadnin prywatnych, które w finale zdobyły łącznie 5 medali. Trzy medale zabrały ze sobą konie z Janowa, a po dwa z Białki i Michałowa.
więcej...

 

EKSKLUZYWNE JACHTY DELPHIA

2017-10-16


Firma Delphia Yachts Kot sp.j. została założona w 1990 roku i obecnie jest największym producentem jachtów żaglowych w Polsce. Oferuje łodzie żaglowe o długościach od 7 do 15 metrów oraz jachty motorowe typu Nautika i Nano.
zobacz więcej...

 

SMUTNE WIADOMOŚCI Z MICHAŁOWA - ODSZEDŁ WACHLARZ

2017-09-16


Smutne informacje dotarły z Michałowa. W wieku 27 lat odszedł Wachlarz (Arbil - Warsowia/Tallin) hod. SK Michałów, ogier bardzo zasłużony dla polskiej hodowli. Wachlarz był przedstawicielem jednego z najstarszych polskich  rodów ogiera Krzyżyk or.ar. Przed wcieleniem do hodowli z sukcesem przeszedł próbę dzielności na torze. Aktualnie w stadninie przebywa jego syn, ogier Forman od Formia po Gazal Al Shaqab, który zajmuje boks czołowego.
więcej...

 

DZIEŃ ARABSKI NA TORZE SŁUŻEWIEC

2017-08-24

W niedzielę (20 sierpnia) Warszawski Tor Wyścigów Konnych Służewiec był miejscem, gdzie swoje święto obchodzili miłośnicy koni arabskich. Zaciętą rywalizację właśnie koni  arabskich mogliśmy obserwować aż w dziewięciu gonitwach. Warunki niestety nie należały do najlepszych bo intensywne opady deszczu zrobiły swoje – podłoże była grząskie, a miejscami stały nawet kałuże. Pierwszą gonitwą rozgrywaną tego dnia była gonitwa dla 3 – letnich koni czystej krwi arabskiej o Nagrodę Emaela. Nasz Instytut AHCII był sponsorem tej gonitwy. Zwycięski puchar wręczany przez Prezesa Zarządu – Łukasza Łuniewskiego powędrował do gniadego ogiera Medium (Nicolas – Mercedes/Sarmata) hod./wł. A. Wójtowicz. Ogiera trenowanego pod okiem Piotra Piątkowskiego dosiadał dż. A. Reznikow. Najważniejszą gonitwą tego dnia była oczywiście Nagroda Europy – gonitwa międzynarodowa dla 4 – letnich i starszych koni.
więcej...

 

AL KHALEDIAH EUROPEAN ARABIAN HORSE FESTIVAL W NOWYCH WROŃSKACH 2017

2017-08-23

Czwarta już edycja pokazu Al Khalediah European Arabian Horse Festival w Nowych Wrońskach odbyła się w dniach 18 – 20 sierpnia. Pokaz od pierwszej edycji cieszy się dużym zainteresowaniem. Podobnie również było w tym roku – na ringu pojawiło się 91 koni. Pokaz swoją popularność zawdzięcza bez wątpienia organizatorom, którzy „stają na głowie” aby zadowolić nawet tych najbardziej wybrednych. Jak co roku, tak i w tym pojawiła się pewna nowość. Zmiana dotyczyła przyznawanych nagród. Samochody, które w poprzednich latach otrzymywali zwycięzcy czempionatów zamieniono na gotówkę. I tak złoci medaliści otrzymali po 30 tys. zł, srebrni po 20 tys. zł i brązowi po 10 tys. zł. Konie z pierwszych piątek w klasach otrzymywały po 4 tys. zł. Taki system nagród zmniejszył różnicę między medalistami, która była dość widoczna podczas poprzednich pokazów. Całkowita pula nagród wraz z niedzielną gonitwą wynosiła 683.500 zł.  Przez trzy poprzednie edycje festiwalu przyzwyczailiśmy się do wspaniałej pogody, która na czas pokazu nie opuszczała Nowych Wrońsk. W tym roku pogoda okazała się nieco bardziej kapryśna. Piątkowe pokazy przebiegały jeszcze przy sprzyjającej aurze. Natomiast w sobotę był prawdziwy wyścig z deszczem – zmieniono nawet nieco plan pokazu, tak aby zdążyć przed ulewą, jednak ta i tak okazała się szybsza. Największy powód do świętowania miała Stadnina Koni z Michałowa, ponieważ jej wychowankowie zdobyli dwa złote medale, po jednym srebrnym i brązowym oraz tytuł Najlepszego Konia Pokazu i to jednogłośnie. Cztery złote medale, pięć srebrnych i pięć brązowych  powędrowały do koni hodowców prywatnych z Polski i z zagranicy. Złotym sponsorem, już po raz czwarty, czyli od początku historii Festiwalu był nasz Instytut – Arabian Horse Culture International Institut AHCII.  Instytut był również sponsorem klasy klaczy 7 – letnich i starszych. Do grona srebrnych sponsorów należeli nasi Partnerzy: Huta Julia, kancelaria DKK Dziedzic, Kowalski, Kornasiewicz i Partnerzy oraz meble Rad – Pol.
więcej...

 

DALEJ POTRZEBNY JEST DIALOG ...

2017-08-17

Co się stało to się nie odstanie. Trzeba przyjrzeć się przyczynom oraz konsekwencjom tego, co się stało w tym roku na aukcjii w Janowie. A przede wszystkim należy wykonać krok wstecz w tym bezowocnym konflikcie, który szkodzi interesom Polski i polskiej historycznej hodowli koni arabskich.
więcej...

 

PORAŻKA AUKCJI W JANOWIE PODLASKIM - CO DALEJ?

2017-08-16

„Bóg wziął garść wiatru południowego i stworzył zeń konia, przywiązując dobro i szczęście do kosmka grzywy nad jego czołem, czyniąc go zdolnym do lotu bez skrzydeł” mówi stara arabska legenda. Czy owo szczęście opuściło już polskie konie arabskie? Czy mimo braku skrzydeł nadal będą w stanie wzbijać się w górę? Na odpowiedź musimy jeszcze poczekać chociaż tegoroczna klęska aukcji „Pride of Poland” nie napawa optymizmem.  Zgodnie z zapowiedziami hucznych obchodów 200 – lecia Stadniny w Janowie Podlaskim było „hucznie”, ale zapewne nie na takie fajerwerki czekali organizatorzy i przede wszystkim miłośnicy koni arabskich. 410 tys. euro nie jest sumą uzyskaną za jednego konia, jak pomyślelibyśmy jeszcze parę lat temu, jest  to całkowita suma uzyskana na aukcji za sprzedaż 6 z 25 wystawionych koni. I chociaż na Święto Konia Arabskiego składa się również (przede wszystkim) Czempionat Narodowy to pozostał on w cieniu niechlubnej, niedzielnej aukcji. Aura przecież niby ta sama, bo janowska ale atmosfera już zupełnie inna. Łatwo nie było już od piątku. Tropikalne temperatury dawały się we znaki: koniom, prezenterom i gościom. Może dlatego trybuny świeciły pustkami? W niedzielę mogliśmy nieco odetchnąć. Jednak czarne, deszczowe chmury, które zawisły nad Janowem pozostały już do końca.
więcej...

 

MENTON W BRĄZIE I ZŁOCIE! MEDITERRANEAN & ARAB COUNTRIES ARABIAN HORSE CHAMPIOSHIP

2017-07-05


Galerida, Paryż 2016

Pierwszy weekend lipca (01 – 02.07) obfitował w dobre wiadomości płynące prosto z Francji. W Mentonie odbywał się bowiem prestiżowy Czempionat Krajów Morza Śródziemnego i Bliskiego Wschodu - Mediterranean & Arab Countries Arabian Horse Champioship, w którym bardzo dobrze poradziły sobie dwa konie polskiej hodowli.

W sobotnich zmaganiach w klasie klaczy 4 – 6 letnich świetny wynik zdobyła wychowanka Michałowa, klacz Galerida (Shanghai E.A. - Galilea/Laheeb), której sędziowie przyznali 92,75 pkt. Na tak pokaźną sumę zebrały się wysokie noty za typ i ruch: po jednej „20” i 3 x 19,5. W swojej klasie Galerida zdobyła drugie miejsce. W niedzielnych czempionatach poszło jej równie dobrze i wywalczyła brązowy medal.

Drugim koniem polskiej hodowli (Jan Dobrzyński), który triumfował w Menton był znany już szerszej publiczności ogier Fuerte (Shanghai E.A. - Frymuszka/Ekstern). Fuerte również uzyskał 92,75 pkt w tym aż trzy „20” za typ! W Czempionacie okazał się nie do pobicia i jak to ma w zwyczaju sięgnął po złoty medal!
więcej...

 

MAŁE NIESPODZIANKI I DUŻE RADOŚCI – WIOSENNY MŁODZIEŻOWY POKAZ KONI ARABSKICH W BIAŁCE

2017-06-07

Sezon pokazowy w Polsce można uznać za rozpoczęty! Młodzieżowy Pokaz w Białce już od wielu lat zwiastuje nadchodzące pokazy. Białka jest okazją do spotkań hodowców, rywalizacji, a także okazją  do wyciągania wniosków i sprawdzenia, czy wyhodowane konie wpiszą się w grono „top trendy”. To tu debiutują młode konie i to tu  rodzą się pierwsze gwiazdy, które później widzimy na czerwonym dywanie między innymi w Paryżu. Największym zwycięzcą tegorocznego pokazu jest stadnina koni w Michałowie oraz stadnina Suweco Stud. Właścicielka Nina Suskevicova z pewnością na długo zapamięta ten pokaz. Na 11 rozegranych klas aż 7 zwycięstw powędrowało do koni z Michałowa, po jednym tylko do koni z Janowa i Białki. Dwa zwycięstwa w klasie wywalczyły konie ze stadnin prywatnych. Niedzielne czempionaty przyniosły kolejny triumf michałowskich koni, a także zaskakujący obrót zdarzeń. Sędziowie w składzie: Marc Veray z Francji, Christine Jamar - Demeersseman z Belgii, Gideon Reisel z Holandii oraz Tomasz Tarczyński z Polski ocenili 112 koni. Noty powyżej 90,00 pkt przyznano aż 50 koniom. Najwyżej przyznaną notą było 94,17 pkt, a wywalczyła ją klacz hodowli państwowej.
więcej...

 

W NIEDZIELĘ INAUGURACJA SEZONU WYŚCIGOWEGO NA SŁUŻEWCU

2017-04-20

Już w najbliższą niedzielę 23 kwietnia o 14.00 zainaugurowany zostanie 73. sezon, który w tym roku potrwa do 19 listopada. Podczas pierwszego dnia odbędzie się 8 gonitw, do których zgłoszono 64 konie. Tradycyjnie już przed pierwszą gonitwą, nim nad torem uniesie się słynne „Ruuuszyły…”, widownia usłyszy przebój „Bomba w górę” w wykonaniu Jaremy Stępowskiego. Potem już uwaga publiczności skupi się na głównych aktorach, czyli koniach i dosiadających ich jeźdźcach. Po zimowej przerwie na miłośników sportu królów czeka pierwszy z 54 pełnych sportowych emocji dni wyścigowych, które rozegrane zostaną na stołecznym Torze Służewiec. W 2017 roku zaplanowano łącznie 452 gonitwy: 269 biegów dla folblutów, 163 dla arabów i 20 dla kłusaków francuskich. Łączna pula nagród nieznacznie przekroczy 8 mln zł. Do najciekawszych wydarzeń Sezonu 2017 na pewno zaliczyć należy: Otwarcie Sezonu (23 kwietnia), Nagrodę Rulera (21 maja), Derby Galę (2 lipca), Nagrodę Liry/Oaks (30 lipca), Dzień Arabski (20 sierpnia), Nagrodę St. Leger (27 sierpnia) oraz Wielką Warszawską (24 września).
więcej... 

 

ZŁOTY FUERTE I SREBRNA NORMA NA MIĘDZYNARODOWYM POKAZIE W DUBAJU DIAHC

2017-03-21

Świetnie spisały się konie polskiej hodowli podczas Międzynarodowego Pokazu rozgrywanego w Dubaju (DIAHC) w dn. 16 – 18 marca 2017 r. Zarówno konie hodowli stadnin państwowych jak i prywatnych stanowczo zaznaczyły swoją obecność. Największą wygraną pochwalić się może ogier Fuerte (Shanghai EA - Frymuszka/Ekstern) hod. Jana Dobrzyńskiego, wł. Sami Ben Saad, który w czempionacie ogierów młodszych zdobył złoty medal! W swojej klasie ogierów 3 – letnich Fuerte wysunął się na czoło z notą 93,10 pkt. Kolejny medal  tym razem srebrny był zasługą michałowskiej Normy (Gazal Al Shaqab - Nina/Monogramm), która tym samym została wiceczempionką klaczy starszych. Tytuł czempionki przypadł klaczy FT Shaella ( Shael Dream Desert - Soul Pretty TGS) wł. Dubai Arabian Horse Stud. To właśnie Norma zwyciężyła w klasie klaczy 10 – letnich jednak w ostatecznej walce nie udało się jej utrzymać pozycji.  W tej klasie walczyła również kolejna wychowanka Michałowa, klacz Pistoria (Gazal Al Shaqab – Palmira/Monogramm), która znalazła się na czwartej pozycji. W klasie klaczy 4 - 6 letnich również czwarte miejsce zdobyła klacz Clarissima (Esparto – Calineczka/ Metropolis NA) hod. Marka Kondrasiuka. Z kolei piąte miejsce w klasie ogierów 10 – letnich i starszych przypadł wyhodowanemu w Michałowie ogierowi Drabant (Gazal Al Shaqab – Demona/Monogramm).
więcej... 

 

AHCII pomysłodawcą wpisu polskich stadnin koni arabskich na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

2017-02-19


zobacz więcej...

 

WIELCY LUDZIE ZAWSZE ODCHODZĄ ZA WCZEŚNIE – ROMAN PANKIEWICZ 1924 – 2016

2016-12-07

W dniu 06 grudnia w wieku 92 lat zmarł Roman Pankiewicz. Niedościgniony autorytet w zakresie hodowli i historii koni arabskich, człowiek o niezwykłym poczuciu humoru, który swoim bogatym życiorysem mógłby obdzielić niejednego. Roman Pankiewicz urodził się w 1924 r. w Kapłanowicach. W latach 1940 – 1946 został wraz z matką wywieziony na Syberię. Po powrocie do Polski ukończył Akademię Rolniczą w Olsztynie, a w roku 1951 rozpoczął pracę w Państwowej Stadninie Koni Albigowa. I to właśnie tutaj urodził się wyhodowany przez Romana Pankiewicza ogier, który zmienił bieg historii i od tej pory nic już nie było takie jak przedtem. 
więcej... 

 

NIESPODZIANEK NIE BYŁO - CZEMPIONAT ŚWIATA KONI W PARYŻU 2016

2016-11-30

Nie trzeba podkreślać, że Czempionat Świata Koni w Paryżu to jeden z najwyższych rangą pokazów koni arabskich. To tu w szranki stają te konie i ci hodowcy, którzy będą w najbliższym czasie wyznaczać trendy. W tym roku zabrakło koni z Janowa i koni prywatnych hodowców. W Paryżu pojawiła się tylko reprezentacja z Michałowa. Konie arabskie z kraju nad Wisłą wielokrotnie sięgały po najwyższe tytuły broniąc się jakością. I chociaż jakość polskich koni pozostaje (jeszcze) taka sama, to wyniki tegorocznego czempionatu nie zaskakują. Już po Pucharze Narodów w Aachen było wiadomo, czego można się spodziewać w Paryżu. Pięć michałowskich dam: Emanolla (Vitorio TO - Emandoria/Gazal Al Shaqab), EL Larinera (Empire - El Emeera/Ekstern), Galerida (Shanghai E.A. - Galilea/Laheeb), Pustynia Kahila (Kahil Al Shaqab - Pustynna Malwa/Ekstern) i Emmona (Monogramm - Emilda/Pamir) odpowiedzialne były za reprezentowanie naszego kraju. Trzy z nich wróciły z tytułami Top Ten, żadnej nie udało się sięgnąć w finale po medal. 
więcej... 

 

EQUATOR WICECZEMPIONEM OGIERÓW STARSZYCH W USA!

2016-10-30

Jakże miło dzielić się takimi informacjami! Podczas rozgrywanego w Tulsa Czempionatu Stanów Zjednoczonych wyhodowany w Michałowie, a dzierżawiony przez katarską stadninę Aljassimya Farm 6 - letni Equator (QR Marc - Ekliptyka/Ekstern) wywalczył tytuł Wiceczempiona Ogierów Starszych. Podkreślić należy, że ogier w świetnym stylu wygrał w swojej klasie. Equator uzyskał bardzo wysokie oceny za typ (3x”20”) i ruch (4x”20”), dzięki czemu nota 401,5 pkt okazała się nie do pobicia. W czempionacie natomiast najwyższy tytuł przypadł ogierowi MARAJJ (Marwan Al Shaqab - RGA Kouress/Kouvay Bey). Dodatkowym akcentem był tytuł zdobyty przez białecką Perfirkę (Gazal Al Shaqab - Perforacja/Ernal). Klacz została Czempionką Klaczy Starszych w kategorii amatorów i zostawiła w tyle swoje rywalki. 
więcej... 

 

NIE MA TEGO ZŁEGO…, ALE CZY NA PEWNO? PUCHAR NARODÓW W AACHEN 2016

2016-09-28

Puchar Narodów rozgrywany w Aachen jest jednym z ważniejszych pokazów w roku. Wydarzenie to zapisane jest z pewnością tłustym drukiem w kalendarzu każdego hodowcy koni arabskich i ich miłośników. Aachen tak jak Paryż to miejsca, w których trzeba po prostu być!
Konie arabskie polskiej hodowli co roku udowadniały, że stanowią elitę koni arabskich na świecie. Mimo niepewnej aury, która w ostatnich miesiącach rozpościera się nad polskimi stadninami państwowymi, z nadzieją na kolejne sukcesy zwracaliśmy swoje oczy w stronę Albert-Vahle-Halle, gdzie rozgrywano pokaz. I chociaż w klasach polscy reprezentanci walczyli dzielnie, to w czempionatach nie było dla nich miejsca. Rola lidera przypadła Zjednoczonym Emiratom Arabskim, którzy odebrali Puchar Narodów, natomiast Puchar Hodowców powędrował do Belgii. 
więcej... 

 

WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO KRAKOWA? I KRAKOWSKI FESTYN KONI ARABSKICH

2016-09-14

Za nami niezwykle słoneczny, a nawet wręcz upalny weekend (09.09 – 11.09) spędzony na Krakowskim Torze Wyścigów Konnych w Buczkowie. Wszystko za sprawą odbywającego się tu I Krakowskiego Festynu Koni Arabskich, na który złożyły się dwa wydarzenia. W piątek i sobotę konie arabskie walczyły o miano najpiękniejszego na ringu pokazowym. Natomiast w niedzielę rywalizacja przeniosła się na tor. Organizatorami imprezy była Pani Anna Stojanowska oraz niedawni dyrektorzy stadnin w Janowie – Pan Marek Trela oraz w Michałowie – Pan Jerzy Białobok. Nie lada atrakcją było rozegranie trzech nowych klas: źrebiąt, wałachów i prezenterów – amatorów. Wśród sponsorów były min. stadniny: AL Thumama Stud z Kataru,   Halsdon Arabians Pani Shirley Watts, Al Zobair Stud z Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Lutetia Arabians z Francji, Suweco Stud z Czech oraz  stadniny z Polski Silvatica Black Arabians oraz M Arabians.  Zaproszenie do sędziowania przyjęli: Christine Jamar-Demeerseeman z Belgii, Claudia Darius z Niemiec, Gianmarco Aragno z Włoch oraz Jaroslav Lacina z Czech. Pokaz w tym roku nie posiadał afiliacji ECAHO, ale został rozegrany zgodnie z zasadami ECAHO. Uśmiechnięta publiczność , sprawna organizacja, przesympatyczni gospodarze toru i najważniejsze – piękne konie arabskie to wszystko sprawia, że debiutujący pokaz możemy zaliczyć do udanych! Przyjrzyjmy się więc temu co działo się na ringu.
więcej... 

 

SPORTOWE RAJDY KONNE - NIEZAWODNE KONIE ARABSKIE

2016-09-09

Podczas Sportowych Rajdów Konnych, które odbyły się w dn. 2 – 3 września w Malichowie na Opolszczyźnie konie arabskie udowodniły, że nie są tylko porcelanowymi figurkami lecz końmi z krwi i kości i to jeszcze jakimi!
Stajnia Dolina Gawora prowadzona przez Pana Marka Tul była organizatorem tegorocznych Mistrzostw Polski Seniorów, Mistrzostw Polski Juniorów i Młodych Jeźdźców oraz Zawodów Międzynarodowych (CEI 2*), Krajowych i Towarzyskich. Zawody cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ ilość zgłoszonych par przekroczyła 70!Niezawodne okazały się oczywiście konie arabskie.
więcej... 

 
  Strona 1 z 6  następna >>

kontakt z nami
Aby się z nami skontaktować kliknij: KONTAKT

PIKJ ©2010
Nota prawna

Project: www.futurition.com